Do góry

Piękna zdrowa cera - beta karoten

Beta-karoten poprawi wygląd Twojej skóry

Masz bladą cerę i zastanawiasz się czy iść do solarium? Lepiej skocz do warzywniaka po marchewkę, brokuła i paprykę. Dzięki dużej zawartości beta-karotenu poprawiają koloryt skóry. 

Beta-karoten jest prowitaminą witaminy A (dostarczony z pokarmem jest przeksztatcany w wątrobie w witaminę A). Gdy brakuje beta-karotenu, powstają toksyczne rodniki, które zakłócają przebieg reakcji biochemicznych w organizmie. Witamina A neutralizuje wolne rodniki, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się skóry. Poza tym poprawia wzrok i regeneruje komórki nabłonkowe (również naskórka), pobudza system immunologiczny, przekształca substancje chorobotwórcze na mniej szkodliwe związki chemiczne, chroni przed miażdżycą i zmniejsza ryzyko zawalu serca. Brak witaminy A może być przyczyną powstawania kamieni w pęcherzyku żółciowym lub w nerkach. Według jeszcze niepotwierdzonych naukowo opinii beta-karoten odgrywa szczególną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych. ponieważ witamina A bierze udział w różnicowaniu i rozmnażaniu komórek.

Najbardziej wartościowe źródła beta-karotenu to marchew, szpinak, brukselka, żółty melon i morele. 

 

Uwaga! Dieta obniżająca poziom cholesterolu (np. soja, czosnek) utrudnia przyswajanie witaminy A. Wymaga wzbogacenia pokarmów w beta-karoten. 

 

Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 17

 

Zobacz inne porady

 

Depilacja BIKINI

"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."

Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.

Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!

Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!

Wiecej przeczytasz tutaj.

Precz zaskórnikom!

Zaskórniki, czyli zanieczyszczenia występują najliczniej w trądziku pospolitym i dorosłym. Dzielimy je na: otwarte (czarne) i zamknięte (białe).

Dowiedz się więcej.