Do góry

Jak zwęzić pory skóry?

Bardzo często na skórze widać dziurki, czyli rozszerzone pory. Pojawiają się głównie w środkowej części twarzy: na czole, nosie, brodzie (tzw. strefa T). Są to rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Gromadzą się w nich zrogowaciałe komórki naskórka, zbiera się wydzielina tłuszczowa, może dojść do infekcji bakteryjnej i stanów zapalnych (grudek i krostek z ropną wydzieliną). Zwiększona aktywność gruczołów łojowych, która zwykle towarzyszy rozszerzonym porom jest też podłożem dla rozwoju chorób łojotokowych: trądziku zwykłego czy łojotokowego zapalenia skóry. Wielkość gruczołów łojowych i ich ujście są u każdego człowieka uwarunkowane genetycznie, ale aktywność gruczołów łojowych nasila się w wieku młodzieńczym (zmiany hormonalne, stymulacja przez hormony androgenowe).

Aby rozszerzone pory się zmniejszyły, należy skórę starannie pielęgnować i minimalizować zaleganie w nich wydzieliny łojowej i kurzu.

 

Jak pielęgnować skórę z rozszerzonymi porami?

Do mycia stosować kosmetyki, które usuwają nadmiar łoju i wszelkie zanieczyszczenia oraz martwe komórki naskórka, a jednocześnie nie wywołują podrażnień skóry (warto unikać preparatów ze spirytusem). Nowoczesne preparaty myjące zawierają m.in. oczar wirginijski i zieloną herbatę.

Jako najelpszy preparat do demakijazu i oczyszczenia skóry borykającej się z problemem rozszerzonych porów uważamy YASUMI Cleansing Foam, która doskonale oczyszcza, a dodatkowo aplikacja jest bardzo przyjemna i szybka, ie trzeba używać już żadnych innych środków myjących do twarzy i płatków kosmetycznych.

W codziennej pielęgnacji należy używać kremów, w których składzie występują np.:

  • Cynk - reguluje ilość wydzielanego w skórze sebum, ponadto ma działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne. 
  • Witamina B6 - działa matująco i przeciwtrądzikowo.
  • Wyciąg z alg morskich - oczyszcza skórę, przywraca fizjologiczne prawidłowe pH i nadaje skórze zdrowy wygląd. 
  • kolagen morskiwitamina E - działają silnie nawilżająco, tworzą film ochronny na powierzchni skóry zapobiegający utracie wody.

Szczególnie polecamy uwielbiany przez klientów YASUMI Shine Off Purifying Cream.

Do makijażu zalecane są kosmetyki (fluidy) lekkie, które nie natłuszczają i nie zamykają porów.

Wskazane są częste delikatne pilingi, czyli złuszczanie zewnętrznych warstw komórek skóry, likwidowanie nadmiernego łojotoku, oczyszczanie skóry. W domu można stosować pilingi ziarniste (YASUMI Kiwi Facial Scrub).


Żródło: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych, Mała Encyklopedia Zdrowej i pięknej skóry, "Twój STYL", 2006, s. 56, YASUMI

 

Zobacz inne porady

 

Depilacja BIKINI

"Wstydzę się przyjść na depilację bikini..."

Masz tak samo? Spokojnie! W naszym gabinecie Yasumi Epil zatrudniamy ekspertów ds. depilacji, ale również ekspertów ds. profesjonalnej obsługi klienta.

Możesz być pewna, że zadbamy nie tylko o dokładnie i bezpiecznie przeprowadzony zabieg depilacji okolic intymnych, ale również o Twój komfort, poczucie bezpieczeństwa i dyskrecję!

Nie wiesz, którą metodę DEPILACJI wybrać? Podpowiemy!

Wiecej przeczytasz tutaj.

Jak dbać o skórę chorą na trądzik dorosłych?

Trądzik dorosłych to nowa choroba, która jak burzą atakuje coraz więcej osób. Cierpi na niego już ponad połowa dorosłych kobiet i jedna czwarta mężczyzn.

Dowiedz się więcej.